Silvestr 2015: Fashion nebo outdoor?

imageOtázku silvestrovského outfitu jsem naposledy řešila ještě jako náctiletá (myšleno klasicky na party), jenže to jsem se oblékala úplně jinak než dnes a o udržitelné módě jsem neměla nejmenší tušení, takže z té doby asi inspiraci načerpám jen těžko. Kde se tedy porozhlédnout? Naše tipy najdete 29.12. v rubrice Trendy.

Ale co jsem vlastně nosila minulé Silvestry a proč jsem nenavštěvovala bujaré party?

Před čtyřmi lety jsem se rozhodla strávit Silvestr jinak – s kamarádkami jsme se vydaly do naší milované Paříže, ale protože jsme jaksi neměly na to, abychom vysedávaly luxusních restauracích nebo tančily v proslulých barech, oblékly jsme péřové zimní bundy, vysoké kozačky a hlavně pořádně teplé čepice a vydaly se na svařák do pařížských ulic.

Další rok jsem byla nemocná, takže jsem to viděla na pyžamo, ale můj bývalý přítel si nedal říct a vytáhl mě na kopec nad městem, prý, že tam bude krásně vidět ohňostroj. Bohužel jaksi zapomněl, že nám bude možná trošku překážet hustý lesní porost. Z ohňostroje tedy nebylo nic, zato jsem hořce litovala, že jsem vyrazila v botách do města a ne v pohorkách. Právě jejich koupě se pak díky této silvestrovské zkušenosti stala mým hlavním cílem během lednových slev.

Rok poté jsem se na Silvestra ocitla na jakési chatě v severních Čechách (pozor, ne na horách), kde by se mi nejvíc hodila rouška proti smogu. Alespoň, že jsem si s sebou přibalila teplý svetr a ještě teplejší ponožky. Jinak bych totiž mohla dopadnout stejně jako v předchozím roce.

Na oslavu Silvestra 2014 jsem po zkušenostech a pro jistotu rezignovala úplně a kupodivu to bylo docela fajn. Doma jsme si pěkně ve vytahaném triku a teplácích uvařili výborné jídlo, lehce jsme popili a chvíli po půlnoci už nás přemohl spánek.

Letos se moc těším, že bych zase jednou mohla zažít „normální Silvestr“, tak uvidíme, jak to dopadne. :))