Kočičí kolekce Stella McCartney Pre-Fall´16

Kočičí motivy ve všech možných podáních, tak by se jednoduše dala popsat nová Pre Fall ’16 kolekce Stelly McCartney. Návrhářka, která se jako jedna z prvních světově uznávaných designérů přiklonila k principům udržitelnosti a etického zpracování oděvů, se tentokrát nechala unést říší těchto vznešených šelem.

mccartney_cat

Kolekci charakterizují nejen typické pruhy, puntíky, tygří vzory nebo obrázky koček. V první řadě je zdůrazněná nezávislost, individualita,  hrdost a schopnost zůstat sama sebou za každé situace. Právě tyhle vlastnosti u koček tolik obdivujeme a není divu, máme se od nich stále co učit. Zipy a pásky na rozličných místech tak nabízejí variabilitu různé varianty nošení jednotlivých kousků.

mccartney_cat1

Žádná z kožešin a kůží samozřejmě není pravá, a to ani na povětšinou dokonale sladěných doplňcích. Jde o čistě veganské produkty. Dokonalostí kočičí srsti se Stella Mc Cartney pouze inspirovala. Jediné, co je pravé jsou hvězdy lookbooku – kočičí modelky, které můžou svou fotogeničností směle konkurovat těm lidským.

mccartney_cat3

Přestože celkově modely v kolekci propojuje hned několik prvků, barevnost je v souladu s inspirací velice pestrá, střihy oversized i vypasované. Zajímavé kontrasty vytváří střídání zkrácených a prodloužených kalhot nebo jednoduchých splývavých šatů s těmi zdobnými s volánky. A super jsou podle nás barevné „náprsenky“!

mccartney_cat2

Foto: Eluxemagazine.com