3D tištěné modely z Hongkongu v Centru Chodov

unexpected-fashion-v-centru-chodovOd 3. do 16. října proběhne v pražském Centru Chodov výstava 3D tištěné kolekce oděvů a doplňků. Jejím autorem je hongkongské studium Shigo. Interaktivní výstavu konanou v rámci programu UNEXPECTED FASHION uvedou samotní designéři Dave Chang a Kiwib Wong. Kromě samotné výstavy outfitů se můžeme těšit na nejrůznější workshopy a další doprovodné akce.

Nové trendy a futuristické metody jsou filozofii Centra Chodov blízké. 3D outfity se proto prezentují právě tam.

„Centrum Chodov patří mezi nákupními centry k trendsetterům na poli módy i technologií, proto jsme připravili výstavu věnovanou 3D tisku v módním odvětví. I když toto spojení zní pro mnohé překvapivě, ve světě je tato technika již hojně využívána. Do tajů 3D tisku návštěvníky centra zasvětí duo návrhářů z Hong Kongu, které se jim bude věnovat v rámci exkluzivních workshopů v pondělí 3. října,“ popisuje Petra Valentová, marketingová manažerka Centra Chodov.

Slavnostní zahájení proběhne 3. října od 16 do 18.30 hodin. V jeho rámci nahlédneme do tajů 3D tištěné módy a procesů nutných pro výrobu těchto oděvů. Program bude ale nabitý po celou dobu výstavy.

Návštěvníci si budou moci dokonce sami vyzkoušet práci s 3D tiskárnou nebo 3D perem. Dostanou také možnost si navrhnout vlastní bustu k možnému 3D vytisknutí. Pro zhotovení modelů dostanou k dispozici jak speciální plast, tak třeba i čokoládu.

shigo-3d-saty

Foto: Unibail Rodamco