Být ženou je umění/The art of being a woman

Být ženou je dle mého názoru celkem náročné umění. Ano, každý to má jinak, ale většinově je od nás očekávána dokonalost ve všech směrech. Já jsem se sice naučila lepší time management, ale stále mám co vylepšovat. Rozhodla jsem se tedy navštívit první ročník konference Umění být ženou. Proběhne v sobotu 20. 10. v Praze. Jaký bude program a co si od akce my ženy slibujeme? 

Uvědomuji si, že asi nezvládnu mít doma stoprocentně naklizeno, zastávat manažerský post, psát jeden z nejúspěšnějších blogů v ČR a k tomu se vzorně starat o 3 děti, manžela a psa. Pro začátek by mi stačilo by mít čas na sebe při práci, která mě baví a k tomu zvládnout domácnost. Po konzultaci s koučkou se mi vede o poznání líp. Od konference si ale slibuji další pokrok. Kromě rad odborníků vnímám jako hodně přínosné propojení nás žen, co se snaží být superženami, navzájem. 

Svoje umění být ženou předvede na akci například Margit Slimáková. Poradí s péčí o sebe sama a se zdravým stravováním. Články této výživové poradkyně čtu už dlouho. S jejími názory na jídelníček do velké míry souhlasím, ať už jde o nízkosacharidovou dietu nebo další trendy.

Už dlouho jsem chtěla jít na přednášku známého kouče Aleše Kaliny. Teď se mi to konečně podaří. V rámci umění být ženou totiž vystoupí, jako jeden ze dvou mužů. (O jeho tématu aktuálně můžete hlasovat na Facebooku eventu.) Tím druhým bude Jan Muhlfeit, který se zaměří na výchovu dětí. Tohle téma mě zatím moc nebere, ale kdo ví, možná mě brzy zajímat začne. 🙂

Osobně se asi nejvíc těším na relaxační jógové techniky Moniky Sičové nebo na oblékání duše módní návrhářky Táni Havlíčkové. Tomuhle fashion-psycho tématu bude brzy patřit i samostatný článek na blogu.

Jsem zvědavá i na moderátorku a v mnohém inspirativní ženu Adélu Vinczeovou. Zkrátka už se moc těším a co vy, dámy? 

I love being a woman but it’s really hard sometimes. What do you think? Almost all men want us to be beautiful, hard working and perfect in house keeping. Children are the next level. I can manage my time better since my first Lesson with a coach but I still have a lot to improve. So I look forward visiting the first of a conference Umění být ženou (The art of being a woman) on 20th October this year. Many professional coaches and other professionals will be there but sometimes just netoworking with other women brings you the best results.

Unfortunately this event is only in Czech, so it’s  nonsense to speak about the programme or other details here. I just wanted to let you know that woman power exists and we can make big thinks together. Do similar conferences also take place in your country? Do you attend them?