Copenhagen Fashion Summit plný diskutovaných témat

Copenhagen_fashion_summitO tom, že je něco v módním průmyslu nutné změnit, není třeba dlouze přemýšlet, ba naopak je to jasná věc. Udržitelnost a ekologie se stávájí velmi diskutovanými tématy, a tak se sumit, který v květnu letošního roku proběhne v Kodani, zaměří pravě na tuto problematiku.

Letos se v Concert Hall v Kodani uskuteční čtvrtý sumit, jež proběhne již 12. května. První ročník se konal v roce 2009, další pak v letech 2012 a 2014. Copenhagen Fashion Summit je organizován Danish Fashion Institute společně s Nordic Fashion Association. Patronkou sumitu je dánská korunní princezna Mary. Spolu s princeznou promluví také Jason Kibbey a Michael Beutler jako jedni z hlavních lídrů.
Mezi speakery se objeví  spousta zajímavých jmen nejen ze světa módy. Na stage tak vystoupí například Anna Gedda, Head of sustainability, H&M, Kristian Jensen, dánský ministr zahraničních věcí, Eva Kruse, CEO, Danish Fashion Institute, Rick Ridgeway, víceprezident public engagement, Patagonia, který bude také přednášet i na konferenci Planet Textiles.

Fashion_summit1

Jedenáctého května, tedy den před sumitem proběhne již zmíněná konference Planet Textiles 2016, ta se zaměří na hranice ekologie. Konat se bude taktéž v kodaňské koncertní hale. Událost spoluorganizují MCL Global, The Sustainable Apparel Coalition a Messe Frankfurt. V rámci konference Planet Textiles se uskuteční speciální fórum, které povede Mike Schragger ze Stockholm Sustainable Fashion Academy.

IMG_1555

Foto: copenhagenfashionsummit.com