Další testování české high-tech kosmetiky: Jak dopadl pleťový krém od Iuvenio?

Krém Vital je součástí high-tech péče o pleť, kterou vyrábí česká firma Iuvenio. Už v červnu jsem vám psala o séru NANO i jejich dalších produktech. Byla jsem nadšená ze spojení lokální výroby s nejnovější technologií a šetrným složením pro suchou a citlivou pleť. Jak inovativní značka obstála tentokrát?

Večerní rutina a kolagen v akci

Testovaný krém Vital 🤍

Používám krém každý večer, vždy po aplikaci séra Crosslinked od stejné značky. Sérum mi od června vydrželo až doteď stejně jako produkty na čištění pleti, což potvrzuje vysokou koncentraci účinných složek. Všeho stačí opravdu malinké množství. Inovativní technologie krému spočívá v tom, že funguje jako takzvaný kolagen booster, a má tedy podporovat vlastní tvorbu kolagenu v pleti. Vysadila jsem proto na posledních 14 dní ostatní přípravky s kolagenem, abych viděla rozdíl opravdu objektivně.

Od 25 let pravidelně užívám kolagen vnitřně nebo si vybírám pleťovou péči, ve které je obsažen. Jeho přirozená produkce totiž s věkem hodně klesá. U krému Vital aktivuje produkci kolagenu pro mě zatím neznámá kosmetická složka – glutaprol, která by měla navíc i dodávat energii kožním buňkám.

Šetrné veganské složení

Pokud jde o další složky, krém obsahuje ještě moje oblíbené bambucké máslo, glycerin a vitamín E. Navíc má neutrální pH, a tak je vhodný i pro suchou a citlivou pleť a samozřejmě také pro vegany. Nejen, že v něm nenajdete žádné látky živočišného původu, ale ani se netestuje na zvířatech. Neobsahuje parabeny ani barviva. Další podrobnosti najdete na e-shopu Iuvenio. Spoustu z vás asi potěším a spoustu naopak odradím tím, že krém je zcela bez parfemace. Mně osobně to naprosto vyhovuje, ale vím, že spousta lidí stále vyhledává péči o pleť s výraznou vůní.

Moje zkušenost

Konzistence krému je hutnější, ale ne mastná. Nemám od něj špinavý polštář, jako se mi to stalo u jiných přípravků. Plánuji ho používat i ráno a už teď vím, že bude díky tomu vhodný pod make-up. Párkrát jsem si dala krém i ve větší vrstvě i přes den místo masky, a i tak se pěkně vsáknul a pleť pochopitelně rozzářil víc než v obvyklém množství.

S krémem jsem moc spokojená, určitě bych po něm sáhla znovu

Výsledek

Po necelých 3 týdnech používání je pokožka hydratovaná a vyživená, a to i přes klesající teploty a téměř každodenní nošení roušky. Běžně jsem trpěla na šupinatění a zároveň pupínky, ale teď nemusím řešit ani jeden problém, takže jsem maximálně spokojená a krém Vital za cenu 370 Kč (50 ml balení) rozhodně doporučuji. Nevím, jak by na něj reagovala mastná pleť, ale pro suchou a normální je vhodný na 100 %.

Ekologické balení

Skvělou zprávou na závěr je, že vám Iuvenio přijde v ekologickém obalu. Kartonovou krabici z recyklovaného papíru můžete dokonce i kompostovat, případně vyhodit do bioodpadu.

Dejte mi určitě vědět, jestli už jste Iuvenio vyzkoušeli. A zajímá mě i váš názor na inovace v kosmetice. Já se už teď těším na novinky

Doporučuji vyzkoušet 👌🏻