Jak pečovat o nohy nejen v létě

Dnes to bude o nohách, které v horkém létě dostávají obzvlášť zabrat a zároveň se dostávají do středu pozornosti. Průměrně za život uděláme asi 120 milionů kroků, což odpovídá asi 90 tisícům kilometrů. Slušné číslo, ne? Já jich určitě díky našim “procházkám” začínajících na 20 km ujdu i víc.  Abych pak ale nožky mohla vystavit u moře nebo ve městě v sandálkách, musím si pravidelně dělat pedikúru. Přemýšlím dokonce o tom, že bych začala chodit k profíkům. Víte o nějaké dobré v Praze? Kromě toho mám hodně suchá chodidla, takže je musím krémovat poctivě každý den. Používala jsem už nejrůznější krémy, co mám na svou atopickou pokožku nebo například bambucké máslo. Asi před 2 měsíci jsem ale narazila na balzám na paty Uxitol 25. Ten kromě téhle geniální suroviny obsahuje ještě další složky, které pokožku chodidel chrání a zjemňují.

Klasické balení a vzoreček

Hlavním rozdílem oproti většině jiných krémů a balzámů je obsah tzv. urey. Jde jinými slovy o močovinu, která vzniká při metabolizaci bílkovin. Následně se z těla vylučuje ve formě potu a moči a tvoří 7 % přirozené hydratace pokožky. V Uxitolu je jí obsaženo asi 25 %, proto tak dobře a do hloubky hydratuje. Nevěřím jen tak něčemu, ale na webu jsem na tento balzám našla výhradně kladné recenze a také doporučení odborníků.

Balení má za mě ideální velikost (50g) a cena je vzhledem k účinkům velmi příjemná (90-120 Kč). Koupíte ho online i ve většině kamenných lékáren. Lepivá konzistence mi úplně nevyhovuje. Stačí ale namazat chodidla jednou denně, při zhoršení stavu, což u mě znamená třeba po dlouhém běhu 10 a více km, pak dvakrát. Takže ho používám v pohodlí domova, většinou večer po sprše a ušpinění oblečení tedy nehrozí. Jedině, že byste zkoušeli oblíbený trik s ponožkami, ano, regenerační účinky balzámu se tím zvyšují.

Teď jsem krém doporučila mamce a ještě kamarádce, která závodně běhá a dělá i další sporty, takže nohy extrémně namáhá. Obě trpí na suchá chodidla a někdy i na popraskané paty, tak uvidíme, jak Uxitol zafunguje v jejich případě. Já jsem po několika týdnech moc spokojená, takže hurá do nových sandálků a co nejdřív zas k vodě!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co používáte na chodidla vy? I pokud zatím žádné problémy nemáte, je dobré myslet na prevenci. 😉

Nakonec mám pro vás ještě pár informací přímo od odborníka. Na otázky odpovídal Mgr. Marek Hochmann (lékárník a marketér značky Zitenax®)

Jak dlouho doporučujete Uxitol používat po odstranění problému? Pokud máte pokožku na patách suchou, zhrublou, tak prvotní a opravdu výrazný pocit změny můžete čekat během prvních 3 dní až týdne. Aplikujte 2 x denně – a to i nadále – s delším časem by se měla vaše kůže regenerovat stále k lepšímu.

Mažu a mažu, prevence je základ 😉

Měli bychom používat krém preventivně, i když máme zatím jen suchou pokožku? Ano, Uxitol je vhodný i jako prevence suché pokožky. A dokonce i když už kůži suchou nemáte, můžete Uxitol používat preventivně například ob den. Pokožce chodidel tím jen prospějete.

Jak je to u aktivních sportovců? Je Uxitol vhodný i pro ně? Ano, bezesporu je. Chodidla sportovců trpí otlaky, mikrotraumaty, zhrubnutím/zrohovatěním pokožky, někdy se přidají praskliny a občas i plísňová onemocnění. Uxitol svým složením nabízí řešení i sportujícím lidem. Navíc, má nemastnou konzistenci (rychle se do pokožky vstřebává), což je jak pro ženy, tak pro muže příjemným bonusem.