Koloběžky nejen do města/Scooters not only in a city

Novým trendy dopravním prostředkem se pomalu a jistě stávají koloběžky. Myslíte, že nahradí doposud tak oblíbená hipster kola? Nebo budou úspěšně pomáhat s přepravou tam, kam se kola nevejdou? V každém případě mají své výhody. Nemusíme se jich bát ani my fashionisti, protože se na nich bez problému dá jezdit i v šatech či sukni. Jsou také naprosto eko, skladné a dovezou vás i za Prahu i za Prahu.

IMG_7137

Na náš výlet jsme si koloběžky půjčili v holešovické půjčovně Velorama. Přístup tam mají opravdu profesionální a rádi vám s výběrem poradí. Měli jsme jednu větší – trekovou a skládací. Druhou menší, takže v jejím případě nevadilo, že se složit nedá. Obě se bez problému vešly do klasické Fabie. Barevně jsme to měli samozřejmě sladěné. 🙂

Projížďka byla příjemná, a to nejen díky zastávce na zmrzlinu a pivu na závěr, ujeli jsme asi 15-20 km. Nejtěžší bylo nezapomenout střídat nohy a dát pozor na obrubníky. Dobře se nám jelo po cyklostezkách i silnicích, takže jsme trasu střídali.

IMG_7117

Názor přítele, mého „spolujezdce“ a věčného soutěživce. „Dostane to člověka ven a na krátkou vzdálenost je koloběžkování celkem sranda, ale radši budu jezdit svých 200 km denně na kole. S koloběžkou bych to možná ani já nemusel zvládnout.“ 🙂

Můj názor: Vzhledem k tomu, že můj spolujezdec miluje nebezpečí a rychlou jízdu, zvolila jsem radši napoprvé sportovní outfit. Osobně o nákupu koloběžky přemýšlím, byla bych s ní rychlejší při přesunech na vlak a to bez nutnosti převlékání jako po běhu či jízdě na kole. S malou skládací variantou vás navíc pustí i do pražských autobusů. Víte, jak je to v jiných městech. Napište mi to! A také dejte vědět, jak to máte s koloběžkami vy?

IMG_7129

Scooters for a city and a country

Scooters are slowly becoming new trendy vehicle. Do you think that they will replace popular hipster bikes? Or they will just help with the transport where the bicycles are too big? In any case, scooters have its pros. You can put it even in a bag and all fashionists will like that it is possible to wear a dress while riding a scooter. Surprisely you can go quit far outside of Prague on them. Ecology is another good point.

IMG_7134

The ride was pleasant, not only due to stop for ice cream and beer at the end. We went about 10 km away. The hardest thing was to remember to alternate feet and be careful on the curbs. Well, we went along trails and roads, so we were changing it.

We borrowed the scooters in Velorama Holešovice. Their approach is really professional and they like to help you with the choice. One was bigger, sporty and folding, the second could not fold be but it is small enough if you go by car. Of yourse the colours should match well with our oufits fro the trip. 🙂

IMG_7123

My boyfriends opinion: He was my sparing partner but he always need to compete too much. The scooter is good  and funny for short distance. It can get you out but if you go too far and too fast it seems more dangerous than on the bike. So, i would rather make my 200 km on the bike next time.

My opinion: My co-rider loves danger and high speed, so I had desided to wear sporty outfit. And if we speak about the scooter itself, I honestly think of buying it. It would make me faster when moving to a train. Moreover you can also enter a bus with the small folding scooter in Prague. Tell me what about you and scooters?