Kosmetika se 100 % přírody

liska_mazanaNabídka přírodní kosmetiky je obrovská a v poslední době se rychle rozšiřuje. Připravili jsme pro vás proto jednoduchý přehled té tradiční a osvědčené. Speciální kategorii představuje kosmetika, kterou si můžete sami vyrobit. Té se budeme v budoucnu věnovat podrobněji.

Kiehl’s
Tradice od roku 1851. V šedesátých letech Kiehl’s uvedl na trh tonikum Blue Astringent, které si oblíbil dokonce i Andy Warhol. Tohle legendární tonikum si s tradiční recepturou můžete pořídit i dnes. Roku 1988 sponzorovala značka expedici na Mount Everest a v roce 1997 přichází s prvním charitativním projektem, výtěžek z prodeje Kiehl’s věnoval na dobročinné účely. Od roku 2005 funguje specializovaná řada Dermatologist Solutions, která je zacílena také na problematickou pleť.

Lush
Čerstvá a ručně vyráběná kosmetika. Její výroba probíhá na dvou místech, a to v Poole v Británii a v Záhřebu v Chorvatsku. Na každém produktu najdete samolepku se jménem a obličejem výrobce, který pro vás „umělecké dílo“ připravil. Tyhle vitamínové bomby namíchané z čerstvého ovoce, esenciálních olejů a dalších kvalitních surovin s blahodárnými účinky pro naši pokožku a vlasy si zamilujete. Není je ale narozdíl od ostatních zde zmiňovaných stoprocentně  přírodní.

lush1 lush2

Havlíkova přírodní apotéka
Dnes již moderně zpracovávané tradiční přírodní receptury českého lékárníka Karla Havlíka jsou znovuobjevovány a vy tak můžete vyzkoušet jejich účinky. Havlíkův přírodní zázrak na vrásky v okolí očí a dekoltu, na oděrky, po opalování, a dokonce i na konečky vlasů nebo na řasy.

havlikova_apoteka

Liška mazaná
Petra a Tereza vyrábějí kosmetiku, protože je to baví. Pokud vás láká zkusit si vlastnoručně vyrobit přírodní kosmetiku, holky pořádají i workshopy, kde se můžete tohle všechno naučit. Nebo to zkuste doma a pořiďte si DIY balíčkek vyrob si vlastní balzám na rty nebo tělové mléko.

Soaphoria

Zero waste balení a čistě naturální suroviny dělají z této kosmetiky jednu z našich nejoblíbenějších. Dalším plusem je to, že neuvěřitelně dlouho vydrží, takže cenově se časem vyrovná drogérkovým produktům. Vyzkoušeli jsme například čokoládovou mycí pěnu, sůl z Mrtvého moře nebo jílový čistič. Podrobnější info zde.

Foto: Vlastní a havlikovaapoteka.cz, kiehls.cz, liskamazana.cz, lushcz.cz