Návrhářská esa, nováčci a blogeři na MBPFW SS18

Jste-li módními fanoušky, máte zajisté do svých diářů zapsáno ono datum. Tedy týden od 2. 9. do 4. 9., kdy proběhne MBPFW SS18. Letošní lokací se stalo v Koloseum Štvanice, Tenisové Kurty, Praha 7.MichaelKovacikOfficial

Zejména, jestli jde o váš první fashion week v pozici blogera či redaktora, přečtěte si nejdříve  našich 5 tipů na co nezapomenout a co naopak rozhodně nedělat. Nezáleží, jestli míříme do Prahy nebo rovnou dál do světa.

1. Ano, jeden outfit na každý den stačí. Dokud nemáte oblečení od sponzorů, nikomu to vadit nebude. A vy se vyhnete trapný pokusům o převlékání v metru nebo na přeplněných toaletách v místě akce.

2. Ne, není potřeba utratit všechny finance za pětihvězdičkový fashion hotel v centru dění. Na bytě kamarádky bude jistě větší zábava.

3. Pro jistotu si ale obstarejte mapku důležitých míst, i když jste si trasu studovali doma, po třetí skleničce Moetu se můžete snadno ztratit.

4. Je pochopitelné, že nemáte VIP vstup a místo v první řadě a s nikým se tu neznáte. Narozdíl od ostatních. I Anna Wintour nějak začínala.

5. Do front raw se nesnažte dostat, ale před objektivy fotoaparátů ano. Chcete přece být v Elle a později se i proslavit? 😉

Na pražském festivalu módy se představí téměř dvacet českých a slovenských designérů. Od stálic, jako jsou ODIVIZuzana Kubíčková nebo Lukáš Macháček až po debutanty, například Lukáš Krnáč, Zoltán Toth či Adam Kost. Kromě přehlídek máte možnost navštívit spoustu akcí, které proběhnou v rámci doprovodného programu.

ZuzkaKubíčková

Mercedes Benz Prague Fashion Week již podruhé zahájí Pařížská Harper’s Bazaar Shopping Night #2. Obchody se v tento den pro veřejnost otevřou až do deseti hodin a odprezentují své novinky na podzim. Letos poprvé se stane součástí MBPFW i časopis Cosmopolitan. Ten představí v Pařížské ulici street instalaci velkoformátových fotografií zachycujících zajímavé osobnosti módního světa.

FashionWeek

Po bloku přehlídek máte možnost prohlédnout si kolekce všech návrhářů, a to v rámci Re-See Showroom supported by Nespresso & Elle. Na akci budou přítomni i sami designéři, a vy je tak můžete vyzpovídat a dozvědět se více o jejich tvorbě. Při této příležitosti bude redakce magazínu ELLE v showroomu v The Chemistry Gallery fotografovat módní editorial.

UMPRUM

V rámci doprovodného programu bude k vidění výstava o historii tenisek adidas Equipment “EQT – Behind The Scenes by adidas Originals”. Přístupná je od 5.9. do 7. 9. v Klubovně 2. patro v Dlouhé ulici od 15 do 21 hodin. Vstup na ni je volný.

A ještě si poznamenejte, že ve čtvrtek 7. 9. od 19 hodin bude ve Freshlabels křtít streetstylový fotograf Kuba Feranec svoji první knihu Because of Fashion.

Foto: mbpfw.com