Nej masky na pleť, ruce i tělo/My fav face masks and body masks

Jak často používáte masky na obličej nebo vlastně jakékoli? Zkoušeli jste v poslední době nějakou novinku? Mně přijde, že sychravý podzim je na maskování ideální. Jsem víc doma než v létě, a tak si jednou týdně půlhodinku pro sebe vyhradím. Nejčastěji teď používám detoxikační bahenní masku na celé tělo. Kromě toho jsem ale spokojená i s regenerační pleťovou maskou s mlékem a medem, která hydratuje suchou pleť ještě nenavyklou na zimu…

Detoxikace

O bahenní masce od Vivaco jsem vám psala minule. Od té doby už jsem ji několikrát použila znovu a můj názor se nemění. Jsem s ní moc spokojená, ať už jde o velké ekonomické balení, snadnou roztíratelnost nebo přírodní složení. Stejně jako bahenní zábaly v lázních je vhodná na celé tělo. Tedy pochopitelně kromě oblasti očí. Jedinou nevýhodou je, že balení je příliš velké na to, abych ho s sebou vozila na cesty.

Hydratace

Z regeneračních a vyživujících masek mi zatím nejvíc vyhovuje obyčejná Balea, která je k dostání v každé dm drogerii za úžasných 13 Kč. Měla by snad být i 100% veganská a netestovaná na zvířatech. Složení z mléka a medu mi naprosto vyhovuje. Jak už jsem psala nedávno, med si občas dávám na obličej a rty jen tak samotný. Je to skvělý zjemňující peeling.

Pro unavené oči

V oblasti skincare jsem lehce konzervativní, a tak nejvíc používám klasické krémové masky. Perlová textilní maska je ale výjimkou. Osvědčila se mi na kruhy pod očima. Nevím, jak to máte vy, ale u mě se únava vždy projeví. Bohužel ne vždy mám v takových hektických dnech 15 minut času na aplikaci. Na druhou stranu si ale masku díky malému balení můžete vzít s sebou i do té nejmenší kabelky. Když ji nestihnete doma, možná to tedy zvládnete v práci nebo kdekoli jinde. Výhodou je i rozumná cena.

Úleva pro nohy

Na nohy používám balzám Priody. Teď není až tolik aktuální, ale v horkém létě nebo během plesové sezóny jej určitě využijete. Zejména, pokud si vezmete nepohodlné podpatky na celodenní akci nebo se rozhodnete konečně zaběhnout půlmaraton, bude vaší jedinou záchranou. 🙂 Odstraňuje ztvrdlou kůži na patách a celkově zvláčňuje pokožku, rozdíl je vidět už po prvním použití

A co vy, máte své oblíbené?

How often do you you face masks? Have you tried any special one recently? I think that chilling cold in fall and winter is perfect for trying it. I spent more time at home than in summer, so I have 15 or 30 minutes a week for myself. I mostly use detoxification mud mask for the whole body. Nevertheless I also like regenerative face mask with mikl and honey, which hydrates my dry skin on cheeks…

Detoxification

There is already one blogpost about detoxification mask made from mud in Dead Sea. I have used it several time since the first try and I like this miracle from Vivaco cosmetics more and more. It has economical big package, It is easy to spread and I also like the natural composition. As well as the mud wrap in spa, you can use it for whole body. The only problem is that it is too big, so I cannot take it with me when I travel

Hydration

From regenerating and nourishing masks, well known and cheap Balea is most suitable for me. It is available in every dm drogerie for amazing 13 CZK. It should be 100% vegan and not tested on animals. The composition of milk and honey suits me perfectly. As I have written recently, I sometimes use just honey for my face and lips. It’s a great soothing peeling.

For tired eyes

I am not really into experiments in skincare and I mostly use classic cream masks. However I like Sephora textile pearl mask. It is great to avoid under eyes circles when you are tired. Not everyone face these problems but I do. Unfortunately I dont have time to apply it in these hectic days. On the other hand it is possible to take it to work or anywhere with you. Last thing, you will also like the price around 5 dollars.

Feet balm

I use exfoliation Priody balm for my feet. It is not so up-to-date now but you may need it during hot weather or in a Ball Season. Mainly if you wear uncomfortable heels all day or if you are training for marathon or half marathon. 🙂 The result is already visible after the first use.

And how about you? Do you have your favourite masks?

Foto: Milla Dartaman a vlastní