Proč vyrazit na Dyzajn market Prázdniny/Why not to miss Dyzajn market

V létě se moc módních a designových akcí nekoná. O to víc se na ně těším a užívám si je. Tenhle týden si proto určitě nenechám ujít Dyzajn market Prázdniny. Proběhne v sobotu a neděli 3. a 4. 8. a představí se na něm úplně noví designéři i mnoho stálic, které budete znát, pokud tam chodíte pravidelně. Celkově jich má být okolo 200. Skvělé je, že se neplatí vstup a i přesto se můžete těšit i na doprovodný program pro děti, milovníky hudby i výborné občerstvení a prémiové kafe.

Inspiruju se na webu Dyzajn Marketu

My určitě vyrazíme spíš dopoledne nebo k večeru, abychom se vyhnuly největšímu náporu lidí. Určitě bude super atmosféra nebo pro nás důležité lepší světlo na focení. 🙂 Na minulých ročnících jsem si vždycky užila spoustu zábavy a pokaždé jsem objevila nějaké nové značky. Někdy na akci sice hned nenakoupím, ale k daným tvůrcům si najdu cestu později. Minule jsem se tam například seznámila s úžasnými Monopolo. Jsou z Brna amám od nich krásné jednoduhé černé šaty nebo roztomilou kosmetickou taštičku. Teď se proto s vámi podělím o info, k jakým stánkům se určitě chystáme.

Recyklace

Prstýnek z PET lahví byl můj úplně první upcyklovaný šperk koupený právě na Dyzajn Marketu asi 7 let zpátky ještě v holešovické tržnici. A asi před měsícem k němu přibyly ještě náušnice z použitých kávových kapslí od Zuzi.Smi. Tentokrát bude k dostání obojí, samozřejmě vedle dalších doplňků z odpadních materiálů.

Upcyklace na Dyzajn Markétu bude spousta

Limitka

Máte rádi hrnečky a další bytové doplňky s originálními motivy? Já ano. Myslím, že k plecháčkům s českými ilustracemi teď přibude nějaký ten porcelán. Ve spolupráci s tvůrci porcelánu Vlastně… Ladné… a autorkou sklenic z nevratných lahví Dárky z lahví byla totiž speciálně pro Dyzajn Market vytvořena edice nádobí. „Věříme, že se kolekce bude návštěvníkům líbit. Její koupí nejen podpoří akci jako takovou, ale zároveň si tak pořídí krásný přenosný zavírací hrnek či sklenici, kterou se jim nebude chtít jen tak ztratit,“ říká koordinátorka Olga Velíšková.

Přírodně

Vobrousek

Už mám látkové sáčky na zeleninu, ekologická brčka, ale co mi chybí, jsou sáčky na pečivo. Těším se, že si je konečně pořídím právě na Dyzajn Marketu u značky Vobrousek.

Candy Soap

Často musím vybírat mezi designem a přírodním složením, tady ne. Candy Soap slibuje obojí. Určitě si v neděli zajdu pro jejich tuhé mýdlo nebo deodorant.

Street food

Z jídla stoprocentně zamíříme ke Kaiser Franz, jejich burgery jsem už párkrát ochutnala na farmářských trzích a vždycky jsem byla spokojená.

Ostatní dobroty jsem zatím neměla, ale hodně jsem slyšela třeba o Creme de la Creme. Takže jejich fotogenická zmrzlina je jasná volba, i kdyby snad nedejbože pršelo. Určitě zachutná i dětem, které se tak zabaví i po loutkovém divadle, aspoň na 5 minut. 🙂

Na svoje si přijdou i vegani! A to třeba u Nebeských dortíčků.

Znáte Dyzajn Market? A vyrazíte na něj i tentokrát? Jestli ano, nezapomeňte si vzít s sebou svůj termohrneček na kávu nebo čaj. Podle nařízení Prahy 1 nebude možné používat jednorázové plastové nádobí, a tak aspoň tímhle můžeme ušetřit pořadatelům práci, já si ho určitě beru!

Pokud vy sami objevíte na aktuálním Dyzajn Marketu cokoli zajímavého – značky, jídlo, hudební interprety, budu moc ráda, když mi dáte vědět v komentářích.


Z minulých ročníků

There are not many designer events during summer, so I look forward to them even more. I won´t definitely miss Dyzajn Market this week, it´s one of my favourite markets where you can see and buy original fashion, accessories, home decor etc. It has been held for 9 years now and around 200 creators will present their work there this time. Among the local ones, also 20 Slovakian designers will join it. The good thing is that entrance remains free and expect that, you can enjoy small music festival, performances for children etc. I also like their fresh street food and premium coffee.

Dyzajn na pracovním stole 🙂

We will go there with my friend in the morning or in the evening because of less people and perfect atmosphere and lighting for photos. I’ve always had a lot of fun in the past years, and found some new brands. Sometimes I don’t shop too much at the event, but I find a way to the designers later. Last time, for example, I met amazing Monopolo from Brno there. So, now I will share with you my tips, what to see first.

Upcycling

A PET bottle ring was my very first upcycled jewelry bought at Dyzajn Market about 7 years ago in the Holešovice market. And about a month ago, he added earrings from used coffee capsules from Zuzi.Smi. This time, both will be available, of course along with other waste recycled products.

Limited edition

Do you like mugs and other home accessories with original motifs? I do. I think I will ad some porcelain next to my mugs  with Czech illustrations. In collaboration with the porcelain makers Vlastěn … Ladné … and the creator of jars of irreversible bottles Dárky z lahví was created especially for Dyzajn Market cookware edition. “We believe visitors will enjoy the collection. By purchasing it, it won´t only support the event as such, but also acquire a beautiful portable thermomug or glass that they won´t just want to lose, ”says Olga Velíšková.

Go natural

Vobrousek

I already have cloth bags for vegetables, eco straws etc., but what I miss is the pastry bags. I am really looking forward to get them at Dyzajn Market.

Candy Soap

I often have to choose between design and natural composition, not here. Candy Soap promisesboth. I’m sure I’m going to get their soap and deodorant on Sunday and of course I will make a review for you later.

Street food

Speaking about food, we will 100% head to Kaiser Franz, I have tasted their burgers on the farmers‘ markets a few times and I have always been happy.

I haven’t had tried the other goodies yet, but I’ve heard a lot about Creme de la Creme. So their photogenic ice cream shoulb be a perfect choice, even if it rains. Not just children will enjoy it after the theatre performance. 🙂

The vegans will also come into their own! For example with cupcakes with a perfect name: Nebeské dortíčky.

Do you know Dyzajn Market? Are you going visit it again this time? If so, be sure to bring your thermo coffee or tea mug with you. According to the regulation of Prague 1 it won´t be possible to use disposable plastic dishes, so at least this will be easier for the exhibitors, I will certainly take it!

If you find anything interesting – brands, food, music artists, I will be glad if you let me know in the comments.