Správným poměrem Omega 6 a Omega 3 proti ekzému a dalším nemocem

Kvůli svým problémům s ekzémem jsem se už před pár lety začala zajímat o kyselou a zásaditou stravu. Překyselení organismu škodí a může způsobovat záněty, proto se mu snažím předcházet zdravější stravou a klidnější myslí. V poslední době mě pak zaujal i poměr Omega 6 a Omega 3 mastných kyselin., který funguje podobně, obě látky na sebe navzájem působí a naše tělo bylo naprogramované Omega 6 : Omega 3 v poměru 1:1. V dnešní  průmyslově zpracované stravě jsou ale z většiny jen Omega 6. A průměrný Čech má tedy poměr 15:1 místo 5:1 jako dříve.

Poměr 5:1 a vyšší způsobuje narušení funkce buněk, které pak nejsou schopné dostatečně chránit své vnitřní prostředí. To vede k produkci destrukčních enzymů, které uvolňují látky způsobující snížení imunity, chronický zánět a v dlouhodobém horizontu i nejrůznější civilizační nemoci,“ říká například studie Zinzino Group.

Po delším studování problematiky jsem navíc zjistila, že jedním z problémů, které může mít na svědomí nedostatek Omega 3 je právě suchá pokožka se sklonem k zánětům. Vědci se v každém případě shodují, že klíčem ke zdravému fungování buněk je správný poměr 3:1 a nižší. Všechno je totiž o rovnováze.

8měsíční kúru Balance Oil bez Balance krevních testů
se slevou 43 % získejte zde: 
zinzino.sale/dfashion43

Poměr esenciálních mastných kyselin ve svém těle můžete snadno zjistit díky domácímu Balance testu. A pokud vám vyjde špatný poměr, měli byste určitě změnit svoje stravovací návyky, zařadit více ryb, ale i lněné semínko a olej, vlašské ořechy nebo sojové boby. Prý je možné se inspirovat i středomořskou stravou, ale například s pitím vína bych to úplně nepřeháněla, tam opravdu střídmě, já si dám třeba 1,5 dcl jednou za 2 dny. :).

8měsíční kúru Balance Oil s Balance krevními testy
můžete získat se slevou 60 % tady: zinzino.sale/dfashion60

Pokud ani úprava jídelníčku nepomůže, naštěstí dnes existují doplňky stravy, které by měly zabrat. Obsahují nejen rybí tuk, ale i vitamín D3 nebo polyfenoly olivového oleje. Zmiňované polyfenoly jsou silné antioxidanty a s esenciálními mastnými kyselinami dokonale spolupracují.

Mně testy bohužel nevyšel uspokojivě, a tak jsem se zase posunula o kousek dál ve zdravé stravě a také jsem začala užívat Balance Oil Kit. A po 3 týdnech vidím první výsledky. Ekzém na rukou se mi zlepšil natolik, že se snad budu moct vrátit k nošení prstýnků. Právě koupi zlatého prstýnku jsem si stanovila jako odměnu, když tuhle dietu podpořenou doplňky stravy zvládnu. Všechno mi totiž jde lépe, když mám stanovený jasný cíl a po jeho splnění si něčím udělám radost.

Máte to také tak? A slyšeli jste o správném poměru Omega 3 a Omega 6 v lidském těle?