H&M pořádá World Recycle Week

world_recycle_week

O Fashion Revolution Weeku, který se koná od pondělí 18. dubna a potrvá až do 24. dubna, naše redakce již psala. Ale na stejné datum připadne i World Recycle Week organizovaný módním řetězcem H&M, nyní je tedy už v plném proudu.

V tomto recyklačním týdnu je možné přinést k recyklaci veškeré vaše staré ale i nové oblečení, zkrátka jakékoliv. Prostě a jednoduše takové, které už nebudete nosit. Víte, že recyklací jednoho trička lze ušetřit až 2100 litrů vody? Recyklovat můžete v jednom z 3600 obchodů módního řetězce H&M.

Close the loop - overview
Jedná se o akci, která má svůj počátek již v roce 2013. Švédský módní řetězec Hennes & Mauritz AB se v té době údajně rozhodl dělat maximum pro to, aby zmenšil dopad na životní prostředí. Letos se do kampaně zapojila zpěvačka M.I.A., která k ní natočila videoklip. A zapojit se do boje o záchranu naší planety a podpořit recyklaci samozřejmě můžete i vy. Stačí k tomu málo – přinést do obchodu vaše nepotřebné oblečení. #WorldRecycleWeek

Otázkou však zůstává, jestli cílem módního giganta není pouze reklama a propagace vlastních produktů  prostřednictvím ne zcela pravdivých informací o ekologické zodpovědnosti, tedy tzv. greenwashing, kterému brzy věnujeme samostatný článek. Co myslíte?

Více informací najdete na Hm.com.

world_recycle_week02

Foto: businesswire.com, postupnews.com