MBPFW 2016 zahájily výšivky, variace a minimalismus

Zuzana_kubickova

První přehlídkový večer MBPFW 2016 zahájila kolekce Zuzany Kubíčkové, které dominoval tradiční skotský mohér. Kombinace zemitých a pastelových tónů podtrhla eleganci celé kolekce s nádechem estetiky 60. a 70. let. Typická ženskost byla umocněna použitím výšivkové krajky i použitím provokativních detailů. Lesk a třpyt dodaly broušené kamínky inspirované zimní jinovatkou.
„Po barevně neutrálnější letní kolekci jsem zatoužila po výrazných barvách. Vždycky jsem si přála pracovat s mohérem, inspirovala mě k tomu má vlastní touha po požitku z jeho nošení, je to nejteplejší vlna, kterou znám. Je nadýchaný, lehký, moc příjemný na dotek. Kolekci jsem sestavila tak, aby si zákaznice mohla sama rozhodnout, jestli si přeje něco odvážného, nebo jednoduchého. Proto se v ní dají najít jak svetříky na horskou chatu, tak večerní jednoduché rolákové šaty,“ popisuje návrhářka.

Následovala kolekce značky TIQE by Petra Balvínová. Na první pohled nejednotnou kolekci spojovalo detailní provedení oděvů, které se objevilo v podobě rozličných prostřihových variacích anebo na asymetrickém střihu. Kolekce našla inspiraci též v retro stylu, který se odrazil nejen na střihovém provedení, kde převažovaly mini délky, ale patrný byl i na volbě materiálů nebo třeba v použití puntíkovaného printu. Šeď rozbila výrazná a sytá fuchsiová a limetková barva.

Pavel_Brejcha

Druhý blok přehlídek 1. dne MBPFW 2016 otevřel návrhář Pavel Brejcha. Kolekci vévodily kabáty a šaty. Návrhář položil důraz na materiál, strukturu a variaci střihu. Jeden kabát se tak objevil ve třech různých provedeních. Černou a bílou barvu doplnila fialová, která se objevila jak na šatech tak i na kabátu.

Tiqe_by_Petra_Balvinova

Večer završila Denisa Nová se svojí minimalistickou kolekcí. Denisa vsadila na kvalitní materiál a jednoduchý střih. V kolekci převažovalo hedvábí, z něhož vytvořila vzdušné a fluidní blůzky i šaty. Materiál zkombinovala s džíny. Minimalismus provázel i barevnost celé kolekce, která se nesla v duchu něžné bílé, béžové a černé.

Denisa_nova

Foto: Martin Řezáč, Zuzana Kubíčková, Tiqe by Petra Balvínová