Látková taška je eko a cool

Určitě jste si od začátku letošního roku stihli všimnout, že igelitovou tašku k nákupu už nikde nedostanete. Od 1. ledna se totiž v ČR změnil zákon a i v těch supermarketech a módních řetězcích, kde dřív byla igelitka zdarma, za ni nově musíte platit. Za šetrnější papírové tašky v obchodech s módou neplatíte, v potravinách a supermarketech většinou ano. Alternativou může být ekologická a trendy látková taška.

165A2366-2web

Pro přehled vám přinášíme ceník igelitových tašek v běžných řetězcích:

Marks and Spencer – 1 až 5 Kč

Lindex – malá taška 3 Kč, velká taška 5 Kč

Reserved – malá taška 1 Kč, velká taška 2 Kč

New Yorker  – 2 Kč

HM – 3 Kč

Orsay – sáček na bižuterii – 1 Kč, taška 5 Kč

Camaieu – 1 Kč

IMG_5506

Řešení

Nabízí se hned několik možností. Všechno je podle nás lepší než platit za nepotřebný plast. Nejlepší je podle nás pořídit si látkovou nebo plátěnou tašku, eventuálně síťovku, kterou můžete používat opakovaně. Vejde se do ní nejen malý nákup, ale i výbava na cvičení nebo jídlo do práce. Navíc vám udělá každý den radost vtipným nápisem, obrázkem či jinak zajímavým designem. Ty nejšetrnější jsou pak dokonce z biobavlny a vyrobené lokálně.

Obrázkové

Z obrázkových plátěnek nás baví například ilustrované tašky z kolekce Dayspring.com nebo tašky od britských výrobců Notonthehighstreet. Na Instagramu pak vítězí české Antotbag s jednoduchým, ale nápaditým designem a pestrobarevné Dašky Tašky.

63429

S nápisy

Jednu takovou tašku můžete od 23. 3. až do 3. 4. vyhrát na mém Instagramu nebo Facebooku. Pokud nebudete mít štěstí, nevadí, soutěže se budou opakovat. Zatím jsou tašky k dostání zde za zaváděcí cenu 89 Kč a brzy přibude i e-shop. Nové designy budou už brzy následovat.

IMG_5180

original_love-to-shop-canvas-bag

 

Foto: vlastní