Antistresové tipy pro zimní dny /Holidays Antistress Tips

Svátky a dovolené využívám nejen k cestování a objevování módního světa. V tyto dny mám také víc času na péči o pleť, tělo a mysl. Podělím se a vámi tedy o některé antistresové vychytávky. Berte to jako malý návod, jak se ještě do Silvestra cítit lépe. Samozřejmě tím prospějete i svému vzhledu a nejspíš dostanete i spoustu nových nápadů. 

  1. Jdu si zaplavat, zabruslit, zacvičit jógu nebo třeba zaběhat. 

Pohyb je po svátcích plných jídla prostě nutný. Navíc kluziště nebo bazény mívají v tomhle období otevřeno, ale není tam přeplněno. Lidé s předsevzetími poctivě čekají až na leden, kdy mají skvělou výmluvu, že v přeplněném sportovištích nemůžou cvičit. 🙂 Když je venku krásně, vyrážíme na procházky, túry nebo výlety do přírody i v zimě.

2. Víc se věnuji péči o pleť, vlasy a úsměv 🙂

Na víkendy a dovolenou si pravidelně beru s sebou masky (střídám hydratační, detoxikační bahenní a korejské), kávový peeling nebo bělicí pásky na zuby s aktivním uhlím. Ve shonu všedních dní na tyhle chvilky často zapomínáme, a tak je teď ideální čas to napravit.

3. Místo sprchy si zasloužím koupel a krémový rituál. 

Asi půlhodinová koupel s pořádnou pěnou a dobrou knížkou je dokonalým balzámem pro tělo i duši. Co je víc antistresové? Občas si dopřeju i pár hodin nebo celý víkend ve wellnessu, ideálně spojený s lyžováním. Tělový krém s co nejpřírodnějším složením a jemnou vůní je krásnou tečkou na konec. Aktuálně jsem se zamilovala do mandlové řady od Weledy.

4. Píšu, kreslím, tvořím, čtu, relaxuju

O knížkách už byla řeč a ještě bude, na leden připravuji tipy na fashion knížky, které stojí za to. Zatím můžu prozradit, že jedna z nich je The Fashion Intruder od italské autorky Romy E. Black. Jde o příběh právničky, která se na základě rodinné tradice dá na kariéru v módním průmyslu. V knize vede eshop plný luxusních značek. Vše se navíc odehrává v mé milované Itálii. Překlad dostupný není, takže si ještě procvičíte angličtinu. Potom mě zaujaly American Dreamer – My Life in Fashion and Business, Berlíňanka, Příběh skříně, Because of Fashion a další. Po pasivní fázi u mě následuje aktivní. Díky inspirativními čtení mě napadá, o čem psát další články a na co se celkově zaměřit. Kromě toho i já nešika tvořím něco super jednoduchého, nejnověji třeba pratelné odličovací tampony nebo voskové svíčky. V poslední době mě zaujala i ilustrace a chtěla bych se ji také naučit.

K Vánocům jsem si nadělila Olympus PEN, a tak si pomalu začínám užívat focení i z druhé strany a ne jen narychlo z mobilu. Automatická nastavení už ovládám, teď ještě ten manuál. 🙂 Doporučili byste nějaký kurz?

5. Pořádně se vyspím.

Kromě relaxu, pohody a nejlépe i meditace nedám dopustit na 8 hodin spánku. Kvalitní spánek díky přírodním materiálům v ložnici bude tématem jednoho z dalších blogpostů.

6. Jsem offline

Jako závislák, bloger a specialista sociálních sítí to nezvládáte nijak dlouhodobě. I pár hodin se ale počítá.

Osvědčilo se vám něco podobného?  Jak ve volných dnech relaxujete vy?

Holidays, weekends and free days are perfect for travelling or exploring fashion but also for wellness and time for yourself. So, I will share with you my tips for treating yourself well. It includes skincare, sports, creating and a lot of relax. Probably it will also help your appearance and you will have a lot of new ideas.

1.I go swimming, ice skating, running or I do yoga

Exercising is a must after holidays full of food. Moreover the gyms, icerinks or pools are opened and not crowded. People usually postpone their till the new year. If the weather is nice, we go for a walk or hike also in winter.

2. I take care of my skin, hair and smile

Why not to take masks, peeling or whitening tapes with you on vacation? I now prefer moisturizing and Korean masks. Coffee peeling and vegan dental care is also perfect for winter. In the hustle of week days, we don’t have time for ourselves, so now is the time to fix it.

3. Instead of short shower I deserve long bath and a creamy ritual.

After a half hour in a lot of bubbles with a book, you cannot feel bad. We sometimes go on whole wellness weekend, ideally connected with skiing.

4. I create – I draw, I shoot, I read, I relax

As I have already said, I love books and I am preparing special article about fashion books for January. For example The Fashion Intruder about Italian lawyer that will open on-line store with luxury fashion is one of them. I also like American Dreamer – My life in Fashion and Business, Because of Fashion etc.

After the passive reading part, active part comes because I have a lot of inspiration. At the moment I am trying to improve my photographic skills with my new Olympus PEN and I also like illustrations more and more. Do you know any good course for practising these activities?

5. I sleep a lot

I don’t know anything better than 8 hours of quality sleeping. So, let’s take a nap in luxury and natural materials!

6. I am offline

For me, social media are real job and real adiction. However a few hours without them is so refreshing. Don’t you think?