Jak na ekologičtější zubní hygienu?

Už před časem jsem vám psala obecné tipy na less waste hygienu a ještě předtím jsme tu měli článek o přírodních zubních pastách. Od té doby jsem se v zubní hygieně dostala ještě o něco dál. Přece jen, každý rok se snažím být ve všem ekologičtější. Asi před 2 týdny jsem tedy byla nadšená, když jsem objevila zubní pastu ve skleněném kelímku s bambusovým aplikátorem. Je od My White Secret (značky, kterou dobře znám hlavně díky přírodnímu bělení zubů) a koupíte ji v eshopu s příznačným názvem 🙂 Nazuby.cz

Od té doby, co používám přírodní produkty na zuby, nemám je citlivé a netrpím často na záněty dásní. ?

Pokud už jste na přírodní pasty zvyklí, bude vám určitě příjemná. Není tak výrazná jako bylinkové pasty od Herbadentu nebo propolisové od Plevy. Zato dobře čistí, i když neobsahuje pěnidla a parabeny. Právě pěnidla, bez kterých si spousta z nás nedokáže zubní pastu představit nejsou pro naše tělo vůbec dobrá. Extremistické názory, že si musíme čistit zuby jen kokosovým olejem ale zase nesdílím, proto jsem ráda, že jsem našla rozumný kompromis. Skleněný obal je navíc recyklovatelný. Vzhledem k vyšší ceně doufám, že vydrží dlouho. Jinak jí opravdu nemůžu nic vytknout.

TIP: Kokosový olej v malém balení a vyšší kvalitě s sebou ale vždy beru na cesty. A když se stane, že zapomenu krém nebo pastu na zuby, bez problému je na jeden večer zastoupí. Působí antibakteriálně a nezanechává mastný film na pokožce, takže si s ním namažete nejen tělo, ale klidně i obličej.

Dřív jsem k bělení používala pásky My White Secret, teď jsem ale přešla k bělicímu pudru s aktivním uhlím a bentonitovým jílem. Sama ho zatím používám jen několikrát týdně ještě navíc k zubní pastě, ale měl by ji prý bez problému nahradit. Přírodní látky totiž zuby nejen čistí a leští, ale mají i detoxikační účinky, takže by si měly poradit s bakteriemi v ústech podobně jako pasta. Je pravda, že od té doby, co jsem ho začala testovat, zlepšily se mi problémy s dásněmi, které mě trápí dlouhodobě. Velkým plusem je pro mě i jemná mátová příchuť, jak víte, mátu miluju ve všech možných podobách. Recyklovatelný obal představuje další velkou výhodu stejně jako 100% veganské složení. Jen mi přijde, že co se týče bělení, pásky fungovaly lépe. Samozřejmě vám přírodní látky nezaručí zuby jako vybělené peroxidem, ale nějaký rozdíl tam vidět je. 🙂

Tahle zubní pasta mě zaujala na první pohled. ?

A kromě toho už rok pravidelně používám ústní vodu Herbadent, která je podle mě na záněty dásní naprosto bezkonkurenční. Můžu ji doporučit všem, kdo chtějí pečovat o dásně přírodní cestou, jeho složení je plné bylinek. Mamka má problémy s dásněmi ještě větší, takže ta si pořídila i jejich roztok, který je koncentrovanější. I tyhle produkty seženete na Nazuby.cz.

A co vy? Myslíte při čištění zubů na udržitelnost a ekologii?