Less waste jednoduše a levně/Nice and easy zero waste

Místo bohužel poměrně náročného životního stylu zero waste se začíná prosazovat less waste. Vysvětlení je jasné – méně odpadu. Nějak se prostě začít musí. Od 3. 9. do 9. 9. navíc oficiálně probíhala akce Týden bez odpadu. Byl to tedy ideální čas začít něco dělat. Můj less waste týden vypadal takto:

Pondělí – Bez kelímku – klasika.

Rozhodla jsem se nakupovat žádné kafe v papírovém kelímku. Tyhle kelímky se totiž dost špatně rozkládají, protože se zpevňují plastem.

Bez sáčků na zeleninu, na odpadky

V úterý jsem zašla do obchodu pro zeleninu s vlastní taškou. Banány ani okurka sáček nepotřebovaly.

Ve středu nahradilo šmejdění po fast fashion obchodech objevovala české značky na instagramu. A narazila jsem na Anoniem, značku s úžasnými šálami a šátky. Jeden jsem si hned v pátek pořídila.

Ve čtvrtek a vlastně skoro celý týden jsem jezdila jen vlakem a MHD. Jen v pondělí bylo potřeba dovézt menší nákup a věci z dovolené. Když nebydlíte skoro 20 km od civilizace jako já, zvládnete to možná i na koloběžce nebo na (re)kole.

V pátek jsem si za ušetřené peníze dopřála dokonalé cappucino v Double B Coffee na Vinohradech. Samozřejmě s vegan rýžovým mlékem a do velkého hrnečku.

V sobotu jsem navštívila další z mých oblíbených kaváren – Urban Café. Při čtení novinek na Facebooku jsem se pak na mém oblíbeném blogu DIY projekty dozvěděla, že si můžeme jednoduše vyrobit pratelné odličovací tampony. Tohle bychom měli zvládnout i my nešikovní. Výsledky budou popsané co nejdříve.

Budíček v 6.30 v neděli se neobešel bez ranní kávy – samozřejmě v termohrnku. Tenhle je od Albi. Moc za něj děkuji. Chystám velké srovnání materiálů, velikostí a výhod těhlech pomocníků pro všechny coffeeholiky. Není to ideální podzimní téma? 🙂 Celý den pak završilo bio vegan Prosecco a koupel se sprchovou pěnou ve skle.

How to help our planet if you can’t be zero waste yet. The solution is probably called less waste. Remember that you have to start somehow and even small change can help a lot. My less waste week looked like this.

Monday – Without coffee cups

Instead of buying a lot of coffee during the week, I was drinking more matcha and green tea. The paper cups are full of plastic and it long time.

No plastic bags for shopping

On Tuesday, I went for shopping with my own bag. I didn’t need anything for bananas or cucumbers.

Wednesday – no fast fashion

I wanted to buy something new for fall but not fast fashion. I found nice scarfs by Czech brand Anoniem on Instagram. (More info coming soon).

Not only on Thursday I have been using mainly public transport and train. If you live closer to the center or your work you can get everywhere on bike or scooter. 😉

Friday treat

With the money I saved, I could offer quality coffee from Double B Coffee in Vinohrady. Big cappucino with rice milk was something I really need.

On Saturday, I visited Urban Café, one of my favourite in Prague and I found something interesting while reading news on Facebook. Iva from DIY projekty was speaking about hand made tampons for make-up removing. I will let you know asap about the result.

Getting up at 6.30 on Sunday  means coffee. So I took it with me to the trip in Albi coffee cup. I am preparing an article comparing materials, sizes and advantages of these cups. Isn’t it perfect autumn topic? 🙂 I finished the productive week with bio vegan Prosecco in a bath with tough shampoo and a shower mousse in glass bottle.

My own photos