Návrat do minulosti aneb zlatá sedmdesátá

Sedmdesatky_uvodni

Nelze si nevšimnout, že módní průmysl nalezl svoji múzu v předešlých dekádách, retro a vintage módě. Největší inspirací mu tentokrát jsou léta sedmdesátá, právě ta udávají notu letošnímu podzimu. Buďte bohémská diva nebo denimová  kráska. I zde se pojí sofistikovanost, minimalismus s neotřelou okázalostí a ženskostí.

Boho look, kam neodmyslitelně patří třásně, kožešina, flared jeans (kalhoty do zvonu), široké nohavice, cropped (kratší délka), plisé a další, to vše zajisté patří do našeho povědomí o módě ve zlatých sedmdesátých. Avšak základním stavebním kamenem sedmdesátkového šatníku se stávají semiš a broušená kůže.

Sedmdesatky3

Zápas mini vs. maxi, tedy na jedné straně stojí minisukně (božský to vynález Mary Quant, takže tisíceré díky!), kraťasy a na druhé straně pak hledejme maxi dlouhé šaty, košile, vesty, ale i cardigany nebo třeba kabáty.

Vzory, vzory a zase vzory, a to i jako monochromatické kombinace na různých kouscích oblečení anebo návrat důvěrně známého paisley či velmi oblíbených pruhů.

Sedmdesatky2

A jaké jsou další motivy typické pro sedmdesátá léta? Výšivky, mašle a vázanky, které nám propůjčují pánský look, stejně tak jako minimalistické střihy a oversized siluety.

Křiklavou novinkou je poutavá oranž, ale podzim samozřejmě přeje barvám zemitým, tlumeným a rozličným odstínům.

Sedmdesatky4