Plavky 2022: Minimalismus, průstřihy i eko materiály

I když vyhledávám kvalitní a nadčasové kousky, módní trendy částečně sleduji. A pro plavky to platí obzvlášť. Jak říká Pavlína Louženská v mém oblíbeném podcastu – trendům se nevyhnete, ovlivňují, co kupujete i kam pojedete na dovolenou… 

V jakých plavkách tedy letos vyrazit k moři nebo na “koupák”? Nejprve se podíváme na barvy a střihy a na konec si necháme materiály. Vedle stále oblíbeného minimalismu jsou in i průstřihy, metalické tóny nebo různé šněrování. A záleží jen na vás, jestli se rozhodnete pro klasickou syntetiku nebo udržitelnější varianty, jako je ECONYL.

Jednoduchost v neutrálních tónech

Vím, že léto je obdobím barev, ale já i v horku miluju černou a myslím, že nejsem sama? Podle vašich nedávných reakcí na Instagramu určitě ne. Tak snad bude můj letošní výběr inspirující i pro vás. Minimálně, pokud jde o plavky dámské. Ve spolupráci s Astratex.cz jsem si vybrala model, který moje představy splňuje dokonale a navíc mu nechybí módní detaily.

Jsou to klasické černé bikini, zdobí je asymetrické ramínko a průstřihy. Kalhotky navíc mají vysoký pas, který se nosí už několik sezón. Někomu nevyhovuje, protože více materiálu většinou déle schne, ale tyto plavky jsou hodně jemné a suché doslova během pár minut. Jen jsem si mohla vybrat velikost S, stejně jako u horního dílu, ale nevadí. I tak plavky krásně sedí, vypadají dobře a aspoň jsou pohodlnější. Pokud i vy dáváte přednost jednoduchosti a neutrálním tónům, doporučuju je zkombinovat s bílou košilí a stylovými pantoflemi. Pro mě je to dovolenková uniforma, jen na focení vypadaly lépe zlaté podpatky. 🙂

Sexy plavky s průstřihy a zavazováním

A jak už jsem naznačila, dalším trendem jsou průstřihy, které se částečně objevují i na minimalistických plavkách, jaké mám já. Jinde je ale najdete v mnohem větším měřítku a často je oživuje ještě vázáním. Pokud vyberete dokonale padnoucí model, bude šněrování nejen ozdobným detailem, ale také vám opticky vylepší postavu.

Extravagance – vykrojené kalhotky a horní díl naruby

I moje kalhotky jsou poměrně dost vykrojené, ale na bikini z Instagramu rozhodně nemají. Taková extravagance už pro mě není, ale vám určitě nikdo nebrání ji vyzkoušet. A pozor, letošním hitem sociálních sítí jsou i horní díly bikin oblečené obráceně. Zaznamenali jste to?

Lesk a třpyt

Na závěr se ještě zastavíme u metalických odstínů. Ano, některé plavky 2022 vypadají, jako by k nám přiletěly z vesmíru nebo daleké budoucnosti. I ty jsou letos velmi žádané. Navíc v nich můžete z bazénu vyrazit rovnou na párty. Na webu Astratex.cz najdete takových modelů spoustu.

Plavky, které nezatěžují planetu

Možná už jste zaznamenali ECONYL, ECO FIBRE a další udržitelné varianty. Jde o polyamidová vlákna ze 100% recyklovaného textilu, například nebo rybářských sítí . Takové plavky zatím bohužel nemám, ale určitě se na ně v příštích letech chystám. Zatím nedám dopustit na české značky, od kterých mi bikini i jednodílné plavky vždycky vydrží dlouhé roky.

Jaké plavky letos nosíte vy? Pokud už se nezásobíte svetry na letošní nejistou topnou sezónu. Každopádně mi dejte vědět! 🙂