Trendy pro muže FW 2015

cama__eu_de_brun_1530.jpeg_north_1160x_white

Elegance, kožešiny, znovu oživené sedmdesátky, dotek vínové barvy, „ignorace“ čistě pánských konvencí, to vše diktují trendy z módních show pro muže.

Must have

Velmi oblíbená barva camel (světle hnědá) se letos v zimě vrací jako saddle brown, trendy šedou paletu pomalu ale jistě vystřídají tmavé odstíny hnědé (chocolate, cognac, whisky) přecházející až do bordó odstínů v různých variacích (Raspberry Oxblood, červeň, cherrywood).

Není novinkou, že hitem se stala  kombinace elegantních a sportovních prvků, tedy kecky versus oblek. Oblíbenosti se též těší roláky a oversized střihy kabátů či svetrů.

le_manteau____642.jpeg_north_1160x_white

Večerní kolekce a dandy trend

Už nějaký ten pátek se návrháři nechávají pro své dámské kolekce inspirovat maskulinními prvky, a tak se není čemu divit, že rozdíly mezi pánským a dámským módním světem se stírají a pánský módní průmysl tedy čerpá naopak prvky feminní. Nejen na módních show, ale také v obchodních řetězcích se začínají tuto zimu objevovat glam večerní kolekce a dandy styl. Tedy metalické prvky, samet jako velmi oblíbený materiál, barokní vzor (jacquard pattern), vázanky a šátky, smoking, slim fit linie nebo třeba krajka (k vidění například na přehlídce Fall/Winter 2015/2016 Saint Laurent). Důraz je kladen především na kvalitu a vysokou krejčovinu, a tak se klíčovým prvkem stává dobře padnoucí sako.

flared_7779.jpeg_north_1160x_white vogue

Military a retro style

Prim hrají vojenské prvky transformované do klíčových kousků, jako jsou bomber, trenčkot, pea coat, combat trousers (kalhoty s kapsami na bokčních švech) a hlavně doplňky, například kotníkové boty, batohy a tašky. To vše v přírodních odstínech zelené, camel nebo hnědé, které lze hravě sladit se šedou a černou barvou. Oblíbenými materiály jsou kůže (hladká či broušená), vlna a kožešina (nejčastěji jako ozdoba v podobě kožešinových límců i jako obruba lemů).

la_fourrure_65.jpeg_north_1160x_white vogue

Zdroje fotografií: en.vogue.fr, fashionbeans.com, weconnectfashion.com