V pohodlných přírodních materiálech ve dne i v noci

Už je to rok, co trávíme více času doma. A tak jsem se kromě oblečení a přírodní kosmetiky od českých značek začala zaměřovat i na interiérové doplňky. V minulých článcích jsem se věnovala osvětlení nebo kuchyňským potřebám a dnes bych vám ráda ukázala kousek naší ložnice. Konkrétně se zaměřím na ložní prádlo.

Miluju jednoduchost, ale i retro puntíky

Přírodní kvalita a minimalismus

U nás musí být povlečení a prostěradla z kvalitních přírodních materiálů, které se snadno udržují. A samozřejmě je důležitý i design, stejně jako například u módy preferuji jednoduchost a zajímavé detaily. Loni v létě jsem vybrala bílý bavlněný krep s jemným šedým proužkem a tentokrát jsem se rozhodla pro retro, ale přesto vkusné a stylové puntíky z e-shopu Zdenekstanek.cz.

Všechno je jednou poprvé

Povlečení mě zaujalo nejen barevnou kombinací bílé a béžové, ale samozřejmě i kvalitní bavlnou s dostatečně vysokou gramáží. Žádný polyester ani jiný umělý materiál u mě bohužel nemá šanci. Je to poprvé, co budu muset povlečení žehlit, doteď jsem měla zkušenost jen s krepem, ale na druhou stranu to beru jako výzvu a další krok na cestě k dospělosti. 🙂 Pak už třeba získám odvahu na můj vysvěný hedvábný satén.

Žehlení je pro mě relax

Každopádně jsem zatím moc spokojená, objednávka proběhla bez problému, rozměry sedí a při praní ani žehlení také nedošlo k žádnému problému. Jen vám zkrátka zabere pár minut, než je povlak na deku dokonale hladký. Pro mě je ale žehlení příjemný relax a aspoň mám záminku pustit si nové podcasty nebo hudbu, takže nic hrozného.

Praní ekologicky a ekonomicky

Pokud jde o prostěradla, mám ráda froté, pro které jsem se rozhodla i tentokrát, to je naopak téměř bezúdržbové, stačí ho vyprat na 60 stupňů a po proschnutí můžete rovnou povlékat. – Když jsme tedy u toho praní, mám pro vás pár tipů. Ložní prádlo a ručníky peru minimálně na zmiňovaných 60 stupňů. Díky tomu se spolehlivě zničí všechny bakterie a viry, což je zvlášť v dnešní době velmi aktuální. Aviváž nepoužívám, radši skladuju prádlo s přírodním mýdlem mojí oblíbené vůně, jak jsem se naučila od mamky. Případně do ekologického pracího prášku přidám kapku esenciálního oleje.

Rada na závěr: Povlečení měním zhruba každých 14 dní. Přijde mi to jako ideální doba na to, abych příliš neplýtvala vodou a mycími prostředky a zároveň, abych nespala “ve špíně”. I když nás to třeba vůbec nenapadne, právě nečistoty na povlečení můžou zhoršovat akné, ekzémy a další kožní problémy.

Nesmím zapomenout ani na ručníky, které samozřejmě musí ladit. 🙂 Vybrala jsem světle hnědé froté osušky barevně ideální do naší koupelny. Jsou příjemně savé a nekoušou, ale po několika vypráních budou myslím ještě příjemnější. U ručníků v hotelích mě v minulosti fascinovalo, že je prali každý den. To se dnes naštěstí změnilo a i já je doma používám klidně 3–4 dny. Samozřejmě, pokud si je neberu k vodě apod.

Jak to máte vy? Řešíte lokální původ a přírodní materiál i u ložního prádla?

Dejte mi vědět třeba na Instagramu, jo a ještě pro vás mám slevu 10 % s kódem dfashion. 🥳