Valentýnské tipy na outfit i restauraci/Valentine local fashion and food

Udržitelné a lokální valentýnské tipy ocení hlavně páry. Všichni, kdo jste bez partnera a Valentýn vás maximálně štve, můžete s dalšími “osamocenými” kamarády oslavit Singles Day. Oficiálně připadá na 11. 11., ale proč ho si neudělat radost klidně několikrát do roka? Vyrazíte na někam ven nebo radši uspořádáte party doma? A co vy zamilovaní?

Restaurace Aromi
Teď je ten správný čas dopřát si luxusní večeři v restauraci, kde budou hýčkat vás i vaše chuťové buňky. Milovníci italské kuchyně ocení třeba Aromi na náměstí Míru v Praze. Připraví vám tu valentýnské menu přesně podle vašich představ. Mají například úžasné sicilské krevety. Dobrou zprávu máme i pro vegetariány a milovníky zdravé stravy. Dokonalý je i dýňový krém a tiramisu podle nás aspiruje na nejlepší v Praze.

IMG_4281

Restaurace Eska

Poctivé domácí suroviny zpracovávají a servírují v moderní podobě v restauraci Eska. Tu najdete na okraji nyní velmi hipsterského pražského Karlína :). Klasikou jsou brambory v popelu a skvělé je třeba i kuře s popcornem. Velmi dobře vám poradí i s výběrem vína.

brambory v popelu, ryba, zloutek, kefir

Modely od českých návrhářů

Příležitostí ke slavnostnímu outfitu Valentýn rozhodně je. Zvlášť když navštívíme jednu z vybraných luxusních restaurací.  Krásné šaty v módní červené najdete třeba u značky Mayda.

IMG_9066

Zbrusu nové upnuté šaty s příznačným názvem Happy Valentine má nyní v nabídce i naše oblíbená značka Cucumber Martini.

cucumber_martini

Jestli máte radši volnější střih a slavnostní lesk, podívejte se do nabídky Zuzany Veselé.

zuzana_vesela

Vyznavačům sportovní elegance a mladistvého stylu zase doporučujeme trička nebo bombery ze speciální řady pro páry od Janine. V srdíčkové kolekci Zuzany Kubíčkové pak najdou zalíbení všechny romantičky. Právě tu, stejně jako valentýnské tipy na další luxusní prádlo nebo sladkosti najdete v minulém článku.

Janineup

Designové neřezané květiny

Velkým trendem domácností i instagramů se stávají květiny, které zdobí naše parapety, stoly i celé interiéry. Na Valentýna určitě potěší každou ženu. Navíc když vyberete ty v květináči vydrží podstatně déle, a tak nezatíží přírodu ani vaši peněženku. My jsme se zamilovali do nádherných a svěžích aranží Plantária.

plantarium

Sustainable and local Valentine tips are useful mainly for pairs. However all singles can organize a party or just spend this day with friends. We should treat ourselves well and celebrate more! 🙂 So, do you already have a plan for Valentine´s Day? Maybe you will appreciate some reccomendations, here they are:

Aromi Ristorante

If you like Italian food, you would love this place. I tried their amazing and mostly raw Sicilian shrimps but also vegetarians will find good food in Aromi. Pumpkin soup or one of the best tiramisu in Prague will take them to the heaven of tastes. Valentine menu is prepared.

Eska – restaurant with bakery

You can find Eska in very popular Prague district – Karlín. Their special offer is potatoes in the ash and for example chicken in popcorn is very good too. The waiters are real professionals and they will advice you the wine especially for you.

Outfit from Czech designers

You can definitely choose festive dress for this occasion. Particularly if you go to one of the luxury restaurants. Many Czech designers offer nice red dresses. This versatile piece is from Mayda Fairytale collection.

Brand new tight dress Happy Valentine is in the e-shop of Cucumber Martini right now.

If you rather prefer glossy gown, you can go to Zuzana Vesela online store or boutique in Prague.

On the other hand Janine made by love offer Valentine T-shirts for more sporty and teenage appearance. Do you like to have the same outfit as your boyfriend? It looks so cute.

Designed potted plants

Todays trend of households and Instagrams are potted plants desorating tables, windows and whoule buildings. Almost every woman would like flower for Valentine´s Day and potted plants are more sustainable and cheaper than cut flowers. This time we fell in love with products of Plantarium.

Foto: vlastní