Vlasové doplňky i jiné trendy podzimu/Fall 2019 trends

Podzim venku už je krásně barevný a pár dní snad ještě bude i teplý. Pojďme se tedy mrknout, jaké jsou módní trendy podzimu 2019. Spíš barevné nebo neutrální? Plné teplé vlny nebo chladivého lesku? Vybrala jsem pár trendů, které oslovily. Naopak o pochybných rychlotrendech podle mě skvěle mluví ve svém videjku Denisa Dovala. Jinak téma podzimu jsme opět zpracovávaly s dalšími blogerkami – Luckou Stefani nebo annou. To bysme měli pro info a pobavení a kdo vydržel, tak tady je můj výběr:

Sponky a čelenky
Luxusní a trošku retro vlasové doplňky letos nenabízí jen Prada, kterou zdobí svoji hřívu třeba Ina Tina. Najdete je i u fast fashion značek, ale skoro stejné ceny jako v Zaře mají i české designérky. Tak proč nezůstal pěkně u nás doma a nepodpořit český trh? Třeba u Fascinatory LB dělají perličkové sponky upcyklací z oděvů a doplňků. Zkrátka ty perličky už někde byly použity a teď našly nové uplatnění. Low cost variantou je Vinted, kde se vždycky hned prodává i nová móda za poloviční nebo ještě nižší ceny, členek jsem tam viděla dost. A pokud už vám není dvacet, tak jako mně, možná najdete nějakou tu čelenku nebo spánku doma, protože na přelomu tisícetí byla móda podobná. Já jich pár mám. Sice mě děsí, že se vrací trendy, které pamatuju i já. Na druhou stranu ale jsem první, kdo v naší rodině módu řeší nějak víc už odmala 😀 a tak konečně začínám objevovat v šatníku trendy kousky.

Velké čelenky a sponky ?


Dvouřadá saka
Dalším takovým modýlkem je dvouřadá sako. Nemám ho tedy od dětství, to by mi asi nebylo, i když postavu mám téměř stejnou už od 13. Asi 7 let mi ale v šatníku viselo. Koupila jsem si ho tenkrát, protože mě v Mango zaujalo přírodním materiálem. Je to směs lnu a bavlny. Věděla jsem houby o udržitelnosti a materiálech. Poznala jsem ale, že to bude jednou můj oblíbený kousek. Neutrální smetanová barva je ideální alternativou k černé a hodí se třeba i k opět aktuálním zvířecím vzorům.

Znovuobjevené šáčko

Tak co, jaké poklady jste zatím našli ve skříni vy?

Zvířecí vzor
Co takhle dopřát si trochu luxusu a pořídit si hedvábný šátek s tímhle motivem? Já si ten svůj od české značky Marva De Luxe zamilovala už, když jsem viděla, jak ho paní návrhářka šije. Prostě láska na první pohled. Z dalších kousků se zvířecími motivy teď moc ráda nosím tyto šaty z Itálie a když počasí dovolil, vytáhnu i vzorované botky z Vintage Gallery.

Hedvábný šátek MarVa De Luxe
Už rok moje oblíbené botky z Vintage Gallery

Háčkované kabelky

Pořídila jsem si na tenhle podzim rovnou dvě. Samozřejmě jsou v mých oblíbených neutrálních barvách. Malou jsem chtěla elegantnější, takže jsem zvolila kulatou černou od značky Kroseťáci, která mimochodem tvoří i nádherné hračky. Větší mám v šedé barvě, v odstínu, který mi všichni tak chválíte. Obdiv ale patří šikovné tvůrkyni z Tanatu Design. Do kabelky se vejde vše potřebné do práce, malý nákup nebo třeba i věci na cvičení.

Háčkované kabelky i na podzim ?
Elegantní malá černá varianta

Ledvinky zůstávají
I v podzimních kolekcích 2019 jich najdeme dost. Stále to není doplněk pro každého, to asi nebude nikdy. Já jsem dvě dostala a zatím jsem je nedokázala zkombinovat s outfitem. Věřím ale, že se to brzo změní a ukážu vám nějaký vytuněný ledvinkový styling. Mám hnědou koženkovou od Orsay, spíš v retro elegantním stylu a barevnou Desigualmoderní a sportovní… Co vy? Nosíte ledvinky?

The leaves already have all the nice colours of fall. So, let’s see the fashion trends of this season. Is it full of crazy colours or neutral tones? And will the cozy wool beat the cool shine? I have chosen just a few trends which I like the most. If you want to see the so called antitrends, look at this video of Denisa Dovala.

And now back to the fall 2019 must haves.

Headbands and clips

Luxury and a bit old fashion hair accessories are so cool this season. So, you don’t have to go to Prada to buy it. Almost every fast fashion brand focus on them now. But you can also buy it from Czech designers for almost the same price. For example Fascinatory LB will make just for you from upcycled pearls. Isn’t it amazing? Because I know, fake pearls look perfect but it’s extremely hard to recycle and reuse them. If you are looking for low cost variant, I am recommending you Vinted. Shopaholic girls are already selling there fashion and accessories from the current season but in a half price. And the last but the most sustainable option is to check your own wardrobe.

It scares me that the trends I remember are coming back. 🙂 On the other hand, I am the first one in our family fashion to deal with something more since childhood: D and so finally I started to discover trendy pieces in the wardrobe.

Double breasted blazer

Another piece you can already find in your closet is a double breasted blazer or coat. I have one, which I bought approximately 7 years ago. I wasn’t prepared for that style yet but I knew that it will be one of my favourite blazers once. It’s from Mango but I love the material – linen and cotton. Do you like this kind of blazer?

Animal print
I love it on shoes and accessories. So, I am very happy that I got leopard print scarf from Czech brand MarVa De Luxe. It´s material is also amazing because it´s made of 100 % silk. And I also have nice shoes from secondhand and vintage store Vintage Gallery Prague. Show me also your clothes with animal print. 🙂

Crochet handbags

Do you like crochet accessories? I fell in love with them this season, so I already have two handmade crochet handbags. One is big shoopper bag, perfect for shopping, going to the gym etc. You really liked it´s colour on Instagram as I do. Of course, it´s Czechbrand – Tanatu 🙂 And one is black small elegant round handbag. I wear it for almost all fall evening events and parties. I got it from Kroseťáci brand, which also make very nice crochet toys.

Fanny packs

Various types of fanny packs are still cool. I got one colourfull and modern from Desigual. I was gifted at their amazing event – launch of the new Fall collection in Prague. And I also got one more elegant fanny pack from Orsay, I still don´t know how to combine them but I am sure I will make up something soon. How about you and this kind of handbags?