Pánská móda s dámskými prvky na We’re next

SONY DSC

Futuristické prvky, extravagance, originalita aneb pánská móda v podání studentů UMPRUM, UTB Zlín a Royal Academy of Fine Arts Antwerp.

Chlupaté papuče, podpatky nebo třeba síťované silonky…mohlo by se zdát, že je řeč o běžné výbavě každého dámského šatníku, ale není tomu tak. Jan Černý tohle všechno zakomponoval do své pánské kolekce, která se tak připodobnila světovým fashion show. Stejně jako světoví návrháři se nebojí oživit retro módu a použít feminní prvky. V jeho kolekci se snoubila extravagance a jakási živost, což ještě navíc umocnila žlutá barva, se kterou Jan v kolekci pracoval.

SONY DSC

SONY DSC

Spilka a Šohajová zaujali především modelem s koňskou hlavou. Masky se střapci, kapuce a dlouhé metalické pláště působily skoro jako sci-fi filmové postavičky. Střapce se objevily i jako detail na stříbrném plášti nebo jako drobné aplikace na kalhotách a na bundě. Na každém milimetru záleží. Posunutím lampasů z boku na přední díl kalhot získaly pruhy novou estetickou funkci. Boty Markéty Šohajové skvěle doplnily a podpořily celkový vesmírný sci-fi look.

SONY DSC

Jakeyoung Shim a jeho Temporary visa dodalo pánské módě zase otrochu jiný rozměr. Zaujaly nás krásé splývavé střihy, drobné detaily oživující celkový look a barevnost, která vždy dokonale souznila. Rudá barva se objevovala na většině modelů. Žlutý bomber v kombinaci s modrou oživilo geometrické vzorování na zádech. A dlouhé pruhované culottes kalhoty v kombinaci se smaragdově zelenou bundou byly zkrátka trefou do černého.

SONY DSC

Predrag Petrovic nás na závěr prvního bloku naprosto odzbrojil  posledním modelem z kolekce Boško. Na komplet použil designér barevné stužky, které  spojilo lemování z kůže. Kožené prvky spolu s plyšem a transparentními materiály vytvořily příjemnou kombinaci lahodíc oku. Kotníkové boty a slip on na platformě obuté na silonové ponožky opět připomněly dotek ženské módy.

Na část věnovanou dámské módě se můžete těšit už 13. 9.

Foto:  We’re next